जिल्ला प्रशासन कार्यालयद्धारा जुम्लाका चन्दननाथ नगरपालिका ७ को मिचा गाउँ र तातोपानी गाँउपालिका १ को राँकागाउँमा सील

  ।   २९ जेष्ठ २०७८, शनिबार ०९:४९

जिल्ला प्रशासन कार्यालय जुम्लाले कोरोना संक्रमण तीब्र रुपमा फैलिएको भन्दै जुम्लाका दुई वडा सील गरेको छ । चन्दननाथ नगरपालिका ७ को मिचा गाउँ र तातोपानी गाँउपालिका १ को राँकागाउँमा कोरोना संक्रमित बढेपछि यी दुइ वटै वडा सील गरेको हो ।
विगत केहि दिन यता समुदायस्तरमा कोरोना संक्रमण फैलिन गई भयावह स्थिति सृजना हुन सक्ने देखिएकोले समयमै रोकथाम र नियन्त्रण गर्न वडा नै सील गर्नु परेको जिल्ला प्रशासन कार्यालय जुम्लाले जनाएको छ । प्रमुख जिल्ला अधिकारी भुपेन्द्र थापाले आदेश जारी गर्दै सबै सरोकारवाला अझै सक्रियताका साथ प्रतिकार्यमा लाग्नु पर्ने अपरिहार्य भैइसकेको जनाएका हुन ।
तातोपानी १ राँका र चन्दननाथ ७ मिचा गाउँमा अधिक मात्रामा संक्रमण देखिएकाले कन्ट्याक्ट ट्रेसिङ र टेस्टिङ नहुन्जेल सम्मका लागि सील गरिएको उनले भने । सील गरिएको अवधिभर विनाकाम घर वाहिर ननिस्कने, अनिवार्य मास्क लगाउने, बेला बेलामा सावुन पानी हात धुने वा सेनिटाईजर प्रयोग गर्नु साथै न्यूनतम २ मिटरको सामाजिक दुरी कायम गर्नु पर्ने आदेश गरिएको छ ।
प्रमुख जिल्ला अधिकारीको आदेशमा भनिएको छ,‘सील भएका वडाहरूबाट अर्को वडामा तथा अर्को गाँउपालिकामा आवत जावत हिडडुल गर्न पाइने छैन । विरामी तथा अत्यावश्यक काममा निस्किन परेमा सुरक्षा निकाय संग समन्वय गर्नुपर्ने छ । ’ प्रमुख जिल्ला अधिकारी भुपेन्द्र थापाले भने,‘यस अवधिमा गाँउमा भेला, जमघट र अत्याधिक मानिसहरूको उपस्थिति हुने कुनै पनि किसिमको गतिविधि संचालन गर्न गराउन पाइदैन । सील गरिएको वडामा कुनै गाउँपालिका÷नगरपालिकाबाट मानिसहरू प्रवेश गर्न गराउन पाईने छैन ।‘
कन्ट्याक्ट ट्रेसिङमा व्यक्तिले आरडिटी,एन्टीजेन र पिसिआर चेक गराउन स्वास्थ्यकर्मीलाई सहयोग गर्नु पर्ने सुझाव समेत दिइएको छ ।
प्रमुख जिल्ला अधिकारीले जारी गरेको आदेश उल्लघन गर्ने जो सुकै लाई कोभिड–१९ संकट व्यवस्थापन आदेश,२०७८ र स्थानीय प्रशासन ऐन,२०२८ बमोजिम कारवाही गरिने चेतावनी समेत दिइएको छ ।
अहिले जुम्लाको तातोपानी गाउँपालिकको राँका र रावतबाडा गाउँ, चन्दननाथ नगरपालिकाको मिचा गाँउमा कोरोना संक्रमण बढेको छ । तातोपानी गाउँपालिकाले एक साता अघि रावतबाडा गाउँ सील गरेको थियो । संक्रमित सबैलाई आइसोलेसनमा राखिएको तातोपानी गाउँपालिका जुम्लाले जनाएको छ ।
जिल्ला प्रशासन कार्यालयको तथ्यांक अनुसार जुम्लामा बैशाख ८ देखि यता ५८९ संक्रमित भएकोमा ३३२ जना निको भएर घर फर्किसकेका छन ।२९ जना संक्रमितले कर्णाली स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान शिक्षण अस्पताल जुम्लामा उपचार गराइराखेका छन । कोरोना संक्रमणका कारण जुम्लाका ४ जना र जुम्ला बाहिरका ३ जना गरेर ७ जनाले ज्यान गुमाइसकेका छन ।

जिल्ला प्रशासन कार्यालयद्धारा जुम्लाका चन्दननाथ नगरपालिका ७ को मिचा गाउँ र तातोपानी गाँउपालिका १ को राँकागाउँमा सील

Next Post

वैद्यको प्रदेश सभाको अभिव्यक्ति हामी कसैलाई पनि स्वीकार्य छैनः गगन थापा

२९ जेष्ठ २०७८, शनिबार ०९:४९
नेपाली कांग्रेसका युवा नेता गगन थापाले बागमती प्रदेशसभा बैठकमा नेपाली कांग्रेसका प्रदेशसभा सदस्य नरोत्तम वैद्यले दिएको अभिव्यक्ति पार्टीमा कसैलाई पनि स्वीकार्य नभएको बताएका छन्। वैद्यले संसदीय मर्यादा विपरीतको अभिव्यक्ति दिएपछि नेता गापाले सामाजिक सञ्जालमार्फत् आपत्ति जनाउँदै भने, ‘नरोत्तम वैद्यको प्रदेश सभाको अभिव्यक्ति हामी कसैलाई पनि स्वीकार्य छैन।’ उनले अगाडि भने, […]

सम्बन्धित