जुम्लाको तातोपानी ४ गौतमवाडामा भीषण आग्लागी लाखौंको क्षति।

लक्ष्मी न्यौपाने

  ।   २६ भाद्र २०७९, आईतवार २३:१९

जुम्ला । जुम्लाको तातोपानी गाउँपालिका वडा नम्बर ४ गौतमबाडामा आगलागी भएको छ । आइतबार विहान पाँच बजेतिर स्थानीय काली बहादुर खत्री र जीत बहादुर खत्रीको घरमा आलगागी भएको हो । आगलागीबाट दुवै जनागरीस् १८ कोठे घर जलेर खरानी भएको छ । उक्त घरमा ९ जना परिवार बस्दै आएका थिए ।?

 

आगलागी पीडित खत्रीले घरमा भएको नगद १३ लाखसहित पाँच तोला सुन लत्ता कपडा, अन्नपात भाँडाकुँडा सबै जलेका बताए । यस्तै आगलागी पीडित जीत बहादुर खत्रीले आफ्नो पनि ६ लाखसहित घरको अन्नपात, लत्ताकपडा सबै नष्ट भएको बताएका छन् । आगलागीबाट घर सम्पूर्ण रुपमा जलेपछि दुवै जनाको परिवार घरबार विहीन भएका छन् । ६० लाख बढी क्षति भएको अनुमान गरिएको छ ।

यसैबीच, आगलागी पीडितलाई तातोपानी गाउँपालिकाले राहत वितरण गरेको छ । गाउँपालिकाले उनीहरुको घरमै गएर ७० हजार बराबरको भाँडाकुँडा, खाद्यन्न तथा लत्ताकपडा उपलब्ध गराइएको गाउँपालिकाका अध्यक्ष नन्द्रप्रसाद चौलागाईले बताए । उनका अनुसार गाउँपालिकाले उनीहरुलाई थप सहयोगसमेत गर्नेछ । राहत वितरण गर्न अध्यक्ष चौलागाईुसहित वडा नम्बर ६ का अध्यक्ष बिशाल खड्का लगायतका जनप्रतिनिधिहरु सहभागी थिए ।

Next Post

जेष्ठ नागरिक संघ द्वारा प्र जि अ केशरी लाई सम्मान ।

२६ भाद्र २०७९, आईतवार २३:१९
आज जुम्लामा प्रमुख जिल्ला अधिकारी मुकेश कुमार केशरीलाई जेष्ठ नागरीक संघ जुम्लाले स्वागत तथा सम्मान गरेको छ। भखैरै मात्र जुम्लामा सरुवा भएर आउनु भएका प्र जिअ केशरीलाई जेष्ठ नागरीक संघले सम्मान गरेको अध्यक्ष तिर्थराज भारतीले बताउनु भएको छ । प्रमुख जिल्ला अधिकारी केशरीले जेष्ठ नागरीका हक हितका लागी सम्बन्धित निकायसंग […]