जुम्लामा दोस्रोपटक हिमपात , जनजीवन कष्टकर

  ।   २२ पुष २०७८, बिहीबार ०९:२८

गणेश रावत ,

कर्णाली प्रदेशको जुम्ला जिल्लामा दोस्रोपटक हिमपात भएको छ । दोस्रोपटक हिमपात हुदा जुम्लामा अत्यधिक चिसो बढेको छ । हिजो रातिदेखि आउँन शुरु गरेको राति पानी परेर बिहान देखि हिमपात भएको हाम्रा सहकर्मी दिपक विश्वकर्माले जानकारी दिए । यतिबेला जुम्लाका हिमाल डाँडाकाडा हिउँले सेताम्य भएका छन् । हिमपात हुदा जिल्लाका धेरैजसो ठाउँमा चिसो बढाएको बताए ।

हिमपातले जनजीवन कष्टकर भएको स्थानीय धुने रावतले बताए । उनका अनुसार हिमपातका कारण अत्यधिक चिसो बढेपछि यहाँका जेष्ठ नागरिक , बालबालिकाहरुलाई समस्य भएको बताए । पहिलो हिमपात हुँदा जुम्ला प्रशासनले चिसोबाट बच्न चोकचोकमा दाउरा वितरण गरेको थियो ।

जाडोका कारण जनजीवन कष्टकर हुने हुँदा झोलिलो खानेकुरा खान , अत्यावश्यक कामबाहेक घरबाहिर ननिस्कन आग्रह गरिएको जिल्ला प्रशासन कार्यलयले आग्रह गरेको छ ।

अहिले पनि हिमपात भइरहेको छ । जुम्लाका विद्यालय हिउँदे बिदामा छन । हिउँदे बिदामा जुम्ला सदरमुकाम खलंगामा ट्युसन कक्षा सञ्चालनमा छन । हिमपात हुदा चिसोमा कम्दै पढ्न जाने गरेको विधार्थी बिकास रावतले बताए । अहिले हिउँदको समयमा जुम्लाका अत्यधिक चिसो हुने बताए । हिमपात हुदा पहिलोपटक हिमपात हुदा ट्युसन समेत जान नसकेको बताए

Next Post

महिलालाई खुट्टा चटाउने धाँमी र पुजारी एक-एक लाख धरौटीमा छुटे

२२ पुष २०७८, बिहीबार ०९:२८
सुर्खेत । सुर्खेतकाे लेकवेशी नगरपालिका–४ मा कुलपूजाको नाममा महिलालाई पैताला चटाउने तीन जना पुरूष (धामी) धरौटी बुझाएर छुटेका छन्। सुर्खेत जिल्ला अदालतको फैसला अनुसार उनीहरू धरौटीमा रिहा भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय सुर्खेतले जनाएको छ। निमित्त प्रवक्ता प्रहरी निरीक्षक कनक शाहीका अनुसार उनीहरू जनही एक लाख रुपैयाँ धरौटीमा छुटेका हुन्। महिलामाथि दुर्व्यवहार […]