आज श्रीकृष्ण जन्माष्टमी ,जुम्लामा पनि मनाइँदै

  ।   १४ भाद्र २०७८, सोमबार १२:१२

 

गणेश रावत,

आज श्रीकृष्ण जन्माष्टमी पर्व भगवान् श्रीकृष्णको पूजा–आराधना गरी मनाइँदैछ । जुम्ला को वाल मन्दिर लाई सजि सजावट वनाई पुजापाट गरी रहेका छन् । रङगि बिरङगि सजिसिजावट गरीएको छ ।देशभरका कृष्ण मन्दिरमा पूजा–आराधना, प्रवचन, भजनकीर्तन गर्नुका साथै व्रतबसी रातभर जाग्राम बस्ने प्रचलन रहेको छ ।

जन्माष्टमीका दिन जुम्लाको बजारस्थित प्रसिद्ध कृष्ण मन्दिरमा ठूलो मेला लाग्ने गरेको भए पनि कोरोना भाइरसको सङ्क्रमणको जोखिम कायमै रहेका कारण यो वर्ष पूजा विधि पु¥याउन मात्र गरिने भएको छ ।

चन्दनाथ नगरपालिका मा रहेको धार्मिक स्थल चन्दनाथ मन्दिरमा पनि भक्तजनको भीड लाग्ने गरेकोमा यस वर्ष दुवैतिर विधिपूर्वक पूजा आराधना गर्ने तर भीड नगर्ने तयारी भएको छ ।बाल मन्दिरमा आज कृष्ण मन्दिरमा पनि भक्तजनको भीड लाग्ने गरेकोमा यस वर्ष पूजा आराधना मात्र गर्ने तयारी छ । आज मुलुकभरमा सार्वजनिक बिदा दिइएको छ ।

 

Next Post

कोभिडले बदलेको सशस्त्र प्रहरीको पहिचान

१४ भाद्र २०७८, सोमबार १२:१२
एक बर्ष अघि सम्म सशस्त्र प्रहरी पोशाक देख्ने बित्तिकै नागरिक डराउँथे । सशस्त्र प्रहरी बल प्रयोग गर्न बाहेक अन्य बेला क्याम्प बाहिर निस्कदैन भन्ने मान्यता थियो । भिड नियन्त्रण गर्ने,सीमा सुरक्षामा खटिने भएकोले नागरिकबीचको सम्बन्ध खासै हुदैन थियो । तर कोभिड १९ ले सशस्त्र प्रहरीको पहिचान बदलेको छ । अहिले […]