शहीदकाे सम्झनामा वृक्षाराेपण

  ।   ४ भाद्र २०७८, शुक्रबार १७:१३

सुर्खेत । शहीद दिवसको अवसरमा आन्तरिक मामिला तथा कानून मन्त्रालयले वृक्षारोपण गरेकाे छ । कर्णाली प्रदेश स्थापनाको आन्दोलनमा ज्यान गुमाएका शहीदहरूकाे सम्झनामा मन्त्रालय परिसरमा वृक्षारोपण गरिएको हाे ।

वृक्षारोपण कार्यक्रममा कर्णाली प्रदेश सरकारका प्रवक्ता एवम् आन्तरिक मामिला तथा कानूनमन्त्री सीताकुमारी नेपालीले शहिदको वलिदानीवाट प्राप्त कर्णाली प्रदेश स्थापनाका लागि भएको आन्दोलन पहिचानको आन्दोलन भएको बताइन् । प्रदेश आन्दोलन लगायका परिवर्तनकारी आन्दोलनमा ज्यान गुमाउने तथा घाइते र अपांगका लागि प्रदेश सरकारले राहतको प्याकेज ल्याएको जानकारी दिइन् ।

शहीद तथा घाइते अपांगको सम्मान स्वरुप प्रदेश सरकारले जीवन निर्वाह भत्ता तथा राहत प्रदान गरिरहेको मन्त्री नेपालीले बताइन । वृक्षारोपन कार्यक्रमा मन्त्रालयका महाशाखा प्रमुख ,कर्मचारी सचिवालय टिमको सहभागिता थियो । कर्णाली प्रदेश प्राप्तीका लागि भएको आन्दोलनमा सुर्खेतका याम विसी, टिकाराम गौतम, गोपालसिंह रजवार र जुम्लाका हरिवहादुर कुँवरले ज्यान गुमाएका थिए ।

Next Post

धानमा खैरो थोप्ले रोग

४ भाद्र २०७८, शुक्रबार १७:१३
सल्यान : धानमा खैरो थोप्ले रोग देखिएपछि सल्यानका किसान चिन्तित भएका छन्। शारदा नगरपालिका–९ मा ढुसीबाट उत्पन्न हुने खैरो थोल्ले रोगको प्रकोप देखिएको हो। १५० रोपनीमा लगाएको धानमा समस्या आएको किसान धनबहादुर कुँवरले बताए। ४० घरधुरीले लगाएको करिब ३५० रोपनी मध्ये १५० रोपनीभन्दा बढी धानमा रोग देखिएको उनको भनाइ छ। किसानले […]