जुम्लामा बाढीपहिरोमा परेर आमा छोरी सहित तीनको मृत्यु

  ।   ३० श्रावण २०७८, शनिबार १७:५१

जुम्लामा बाढी पहिरोले बगाएर एकै घरका तीन जनाको मृत्यु भएको छ । जुम्ला तातोपानी गाउँपालिका ७ ताम्ती गाउँका तीन जनालाई बाढी पहिरोले बगाएको हो ।
जिल्ला प्रहरी कार्यालय जुम्लाका प्रमुख डिएसपी दानबहादुर थापाका अनुसार मृत्यु हुनेमा ६० बर्षिय बिर्खे रावत,३५ बर्षिय जैसरी रावत र १० बर्षको सन्देश रावत रहेका छन । बिर्खे रावत जैसरीको जेठाजु हुन् । सन्देश रावत जैसरीको छोरा हुन । सेतक चिनी कोरेर पाटनबाट फर्किएको समयमा घर नजिकैको घट्टे खोला तर्ने क्रममा उनीहरुलाई एक्कासी माथि बाट आएको बाढीले बगाएको तातोपानी गाउँपालिका अध्यक्ष नवराज न्यौपानेले जानकारी दिए ।
उनले भने,‘बाढी आएर पानी थुनिएको रहेछ । उनीहरु खोला तर्ने बेला थुनिएको बाढी फुट्ने बेला संगसंगै भएपछि उनीहरुलाई बगाएको रहेछ । सेतक चिनी कोरेर उनीहरु २८ गते साँझ नै घर फर्किएका थिए । राति अबेर सम्म पनि घर नपुगेपपछि घरपरिवारले खोजी कार्य थालेका थिए ।तर भेटाएनन । शुक्रवार वडाध्यक्ष र टोप्ला प्रहरी चौकीबाट टोली खटिएपछि बगाएको अवस्थामा भेटाएको थियो । यसअघि पहिरोमा परेको भनिएको भएपनि बाढी पहिरो एक्कैसाथ आएर बगाएको स्थानीय बताउँछन ।
डिएसपी थापाले खोलाबाट मृतक तीनै जनाको शव निकालिसकिएको बताए । उनका अनुसार घटनास्थलमा प्रहरी गइसकेको छ ।

Next Post

शंखुको लोभलाग्दो ओखर बगैँचा

३० श्रावण २०७८, शनिबार १७:५१
जुम्लाको चन्दननाथ नगरपालिका १० का शंखुबहादुर खत्रीलाई यो समयमा दाँते ओखरको रेखदेख र संरक्षण गर्न भ्याइनभ्याई छ। उनी विहानैदेखि ओखर बगैँचामा निस्कन्छन्। साँझ अबेर घर फर्कन्छन्। उनले ओखरलाई पारिवारिक माया दिएका छन्। उनले भने, ‘पहिले मैले निकै दुःख गरेर छोराछोरी हुर्काए। छोराछोरीको मात्र अभिभावक थिए। अहिले छोराछोरीको खुसीका लागि ओखर […]